سایت تاما صفحه اول سایت تماس با ما ورود اعضاء پست الکترونیک
اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی
گروه آموزشی رایانه
منوی اصلی
سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش اموزان پسر سراسر کشور - اراک- تابستان 95

آدرس سایت جدید دبیرخانه رایانه در همگام
پست الکترونیکی گروه رایانه نظری استان مرکزی(arakg8687@yahoo.com)
فراخوان مطالب علمی گاهنامه الکترونیکی دبیرخانه

کلینیک مجازی دبیرخانه کشوری
کلینیک مجازی گروه آموزشی رایانه استان
فرم خام طرح درس
انجمن تخصصی و علمی دبیرخانه کشوری
راهنمای عملی درس پژوهی
فرایند اجرای درس پژوهی

بارم بندی درس مبانی رایانه (95-94)
فرم نظارت بالینی
فراخوان مسابقه کشوری برنامه نویسی اندروید(دبیرخانه رایانه)

فراخوان انجمن تخصصی وکلینیک مجازی(دبیرخانه رایانه)

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل
سال 95برای رسیدن به مسابقات جهانی ای سی ام شما باید در مسابقات منطقه ای شرکت کنید و در صورت گرفتن نتیجه خوب می­توانید به مسابقات جهانی بروید . دانشگاه شریف هر ساله مسابقات ای سی ام  منطقه­ای را در ایران برگزار می کند که در آن هرسال بهترین تیم های ایران و منطقه مثل هندوستان و روسیه  ودر آن حظور دارند ، برای شرکت در مسابقات منطقه­ای می­توانید به سایت  acm.blog.ir   بروید

ادامه خبر ...

ای سی ام   (Association for Computing Machinery-)  یا انجمن ماشین­های رایانشی یک مسابقه برنامه نویسی است که هر ساله در دنیا برگزار می‏شود. در این مسابقات تیم­ها در قالب­هایی ۳ نفره شرکت می­ کنند و به هر تیم یک دستگاه رایانه جهت برنامه نویسی داده می­شود . نحوه سنجش تیم­ ها به این گونه است که در مسابقات حدوداً ۸ سوال محاسباتی و الگوریتمی می­ دهند هر تیمی سوال های بیشتری در مدت زمان کم تری  با خطای کم تری حل کند رتبه ی بهتری کسب می­کند .

ادامه خبر ...

نصب سیستم عامل ویندوز از طریق فلش درایو یا حافظه جانبی، مزایای بسیاری نسبت به نصب از روی دیسک فشرده دارد که برای بسیاری از کاربران به ویژه آن دسته که از درایو اپتیکال محروم هستند، یک ضرورت محسوب میشود. سرعت بالا و اطمینان از کامل بودن فرایند نصب سیستم عامل و احتمال ناچیز از بین رفتن اطالعات به مرور زمان از مزایای این روش ها می باشد.

برای ساختن یک فلش درایو بوت سه روش وجود دارد:

-روش اول استفاده از نرم افزار واسطwindows 10 media creation tool

-روش دوم استفاده از نرم افزارRufus

-روش سوم با استفاده ازcommand prompt

ادامه خبر ...

PDFیکی از پرکاربردترین فرمت های امروزی است. فایل هایPDF مانند یک کتاب الکترونیک هستند و در بیشتر مواقع نمیتوان ویرایش زیادی روی آن ها انجام داد. اما در بسیاری از مواقع شما نیازمند تبدیل یک فایلPDF بهWord هستید. زیرا با این تبدیل میتوانید نوشته خود را به طور کامل ویرایش کنید.
نرم افزار های زیادی برای انجام این تبدیل وجود دارد اما بیشتر آن ها از زبان فارسی پشتیبانی نمیکنند و متن شما را به هم میریزند.
این روش نیاز به نرم افزار خاصی ندارد و تنها پیش نیاز آن مرورگر گوگل کروم است. همچنین در این روش نوشته شما خراب نخواهد شد.

ادامه خبر ...

مجموعه نرم افزار های کروکودیل از جمله بهترین نرم افزار های شبیه سازی هستند که جنبه ی آموزشی نیز دارند.نرم افزارcrocodile ICTدر واقع به عنوان ابزاری حرفه ای برای کنترل و درک بهتر اصول و منطق در علم وسیع برنامه نویسی تلقی میگردد و با دارا بودن محیطی کامال انیمیشنی و مدل های متنوع کاربران را در این زمینه یاری میرساند.
مراحل شبیه سازی الگوریتم مورد نظر در نرم افزار کروکودیل کامپیوتر، قابل مشاهده و بررسی است دانش آموزان برای شبیه سازی ایده ها و راه حلهای می توانند از امکانات نرم افزار استفاده نمایند و صحت اجرای تصمیم نهایی خود را قبل از ارائه، تست نمایند..

ادامه خبر ...

نرم افزاری حرفه ای است که به شما توانایی ایجاد انیمیشن های 3بعدی و منحصر به فرد را می دهد.هنگامی که شما در حال طراحی عناوین و بنر هستید این فکر به ذهن شما خطور خواهد کرد که متن شما به یک animation cool احتیاج دارد تا از بقیه محتوا برجسته تر نمایش داده شود و یا هنگام ویرایش یک ویدیو، ممکن است نیاز داشته باشید تا یک لوگو در آن نشان داده شود. در این مواقع شما می توانید از این نرم افزار به عنوان دستیار خود کمک بگیرید. حالتanimation frame key نرم افزار، بسیار ساده و انعطاف پذیر می باشد و به طراحی پیچیده ای نیاز ندارد، به طوری که هر شخصی قادر به ساخت یک انیمیشن خوب خواهد بود.

.

ادامه خبر ...

BlueStacks نام نرم افزاری کم حجم و سبک با رابط کاربری آسان است که قادر است فایلهای با پسوندapk (بازی یا نرم افزارهای آندروید) را درون کامپیوتر یا تبلت اجرا کند. ” بلواستکس ” در حقیقت مانند یک مبدل و شبیه ساز فایلهای اندروید عمل می کند.
حال اگر دوست دارید فایلهایی که برای سیستم عامل آندروید منتشر شده را درون ویندوز کامپیوتر یا تبلت خود اجرا کنید و پیشنهاد ما به شما دانلود نرم افزار بلواستکس و نصب آن بر روی PC یاTablet شماست.

ادامه خبر ...
یک نکته از هزاران

حضرت علي (ع):

فروتني نشانه نجابت است.

مناسبت ها

لینک های مفید